FSB:s ungdomsarbetsutskott

Ungdomsarbetsutskottet drar upp riktlinjerna för FSB:s ungdomsverksamhet och det består av lokalförbundens ungdomsledare samt en representant för damorganisationen. Arbetsutskottet leds av en ordförande som samtidigt sitter i FSB:s styrelse. Arbetsutskottet samlas 2-4 ggr per år.

Utskottets protokoll hittar du här »

 

Utskottet

Ordförande Sabina Holopainen sabina.holopainen (at) gmail.com
Viceordförande Toni Wasenius wasenius.toni (at) gmail.com

 

   
Mellersta Nyland Paul Wolff paul.wolff (at) seu.fi
  Dick Sandström sansromdick77 (at) gmail.com
     
Svenska Österbotten Peter Dahlström peter.dahlstrom (at) vaasa.fi
Tom Lindell tom.lindell (at) spek.fi
     
Västra Nyland Dennis Olander dennisolander (at) gmail.com
     
     
Åboland Andreas Nyman ungdomsledare (at) abbf.fi
  Camilla Rautanen camilla.rautanen (at) pargas.fi
     
Åland Robin Gestranius robingestranius (at) gmail.com
  Johan Jansson ungdomsbrandkar (at) aland.net 
     
Östra Nyland Sandra Lönnfors onbungdomssektion (at) gmail.com
  Anders Lönnfors  

 

   
FSB damer Birgitta Forsström birgitta.forsstrom (at) elisanet.fi
     

 

Uppdaterad 14.09.2018